Opublikowano:

Dziś odbyła się ceremonia…

Dziś odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk. Jutro pewnie spora część z na przed telewizorami będzie kibicować skoczkom.
Niestety kilka lat po igrzyskach większość obiektów pustoszeje i zamieniają się w piękne ruiny. Na zdjęciu kompleks skoczni olimpijskich Igman, na których w 1984 roku o medale walczył sam słynny Primož Ulaga #pdk Więcej wykonanych przeze mnie zdjęć Igmana znajdziecie tutaj. Od Igrzysk co prawda minęły już 34 lata, ale obiekt popadł w ruinę już kilka lat po otwarciu, jeszcze przed wojną bałkańską.
Obiekt miałem okazję odwiedzić w 2017 roku, stanąłem nawet na olimpijskim podium, obok którego mieliśmy rozłożone namioty. Jest to jeden z moich ulubionych noclegów podczas podróży po Bałkanach.
Tak czy siak, Igrzyska to bez wątpienia wielkie święto sportu. Jutro będę trzymał kciuki. Liczę że o medal powalczy nie tylko Kamil, ale również pozostali nasi skoczkowie z największym kosmonautą na czele 😉 To w końcu skocznia normalna !
PS Wspomniany wcześniej Primoz Ulaga nie wspomina Igrzysk w Sarajewie najlepiej. Na normalnej skoczni (zawody rozgrywane były 12 lutego był dopiero 57, tydzień później na skoczni dużej również zajął miejsce poniżej oczekiwać – 13).
PPS Na małej wygrał Jens Weißflog, na dużej Matti Nykänen. Chciałbym obejrzeć te zawody z komentarzem Włodzimierza Szaranowicza 😉
#skoki #igrzyskaolimpijskie #ciekawostki #sport #urbex

Powered by WPeMatico